Napísal: Tomáš Novák

Zverejnené: 12. 05. 2018


Vitajte na našich stránkach parkour.sk, ktoré sú venované parkourovému umeniu. Parkour je tréningová metóda, ktorej hlavným cieľom je prekonávať prekážky v prirodzenom prostredí. Hlavnou myšlienkou tohto športu je aktívny pohyb na každom povrchu a v každom počasí. Na našich akciách sa snažíme, aby mal každý účastník z tréningu radosť a systematicky sa učil novým veciam. Pracujeme s deťmi a mládežou, ktorých sa snažíme naučiť, nielen parkourovému umeniu, ale aj slušnému správaniu, úcte k prírode, pokore a v neposlednom rade aj tomu, že nato, aby niečo v živote dosiahli musia tvrdo pracovať.

Náš projekt začal v Českej republike, kde pravidelne organizujeme krúžky, workshopy aj campy po celej republike. Postupne by sme chceli preraziť aj na Slovensko, kde máme v pláne od septembra spustiť niekoľko krúžkov vo vybraných mestách. Taktiež máme naplánovaných množstvo workshopov, kde by sme vám radi ukázali niečo málo z tohto krásneho športu. Workshopy sú jednodňové intenzívne kurzy (ktoré trvajú 6 hodín), kde máte možnosť sa s parkourom zoznámiť a naučiť sa základným znalostiam. Práve workshop je ideálnym miestom, ako sa stretnúť s ďalšími parkouristami, nadviazať priateľstvá, a keď sa vám zapáči, tak sa prihlásiť na pravidelné parkourové krúžky. Workshop je, samozrejme, aj pre tých, ktorí sa nechcú parkouru venovať naplno, ale radi by si len vyskúšali čo to je a naučili sa niečomu novému.

Ak vás parkour natoľko chytí, alebo už aj chytil, že by ste sa mu chceli aktívne venovať, potom tu pre vás máme parkourové krúžky. Tie sú vedené skúsenými trénermi, ktorí sa vám budú každý týždeň 55 minút venovať a systematicky zlepšovať vaše parkourové schopnosti.

Zvykom je organizovať pravidelné letné parkourové tábory, ktoré sú akýmsi sústredením, kde si opakujeme cviky z krúžkov a zároveň sa učíme ďalším schopnostiam. Je to ideálne miesto, kde si deti nájdu kamarátov, zažijú veľa srandy a domov prídu s množstvom zážitkov. Okrem toho sa takýmto spôsobom posilňuje sa vzájomná komunikácia medzi rovesníkmi, rešpekt k druhým a pomoc slabším. Samozrejmosťou sú skúsení a vzdelaní tréneri, ktorí denne dohliadajú na skupinu, nielen počas tréningov, ale aj mimo nich. Na internete nájdete niekoľko videí z táborov organizovaných v Českej republike, podobne by sme chceli fungovať aj na Slovensku.

Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie ohľadom nášho projektu. Postupne vás budeme informovať o novinkách a tešiť sa môžete aj na pravidelné články na našom blogu. V prípade, že by ste sa na stránke nevyznali, prípadne niečomu nerozumeli neváhajte nás kontaktovať na email info@parkour.sk. Radi privítame aj vaše návrhy na články a zlepšenie stránok.

Súčasťou nášho projektu je aj zlúčenie parkourových trénerov po celom Slovenku, takže ak niekoho poznáte, alebo dokonca vy ste, alebo by ste chceli byť parkourovým trénerom, neváhajte nás kontaktovať na email novak@parkour.sk kde môžete poslať svoj parkour životopis. Záleží nám na každom jedincovi a každej vašej správe budeme venovať maximálnu pozornosť. Momentálne sme vo fáze skúmania a zisťovania, ak by ste chceli, aby sme prišli do vášho mesta a zorganizovali workshop alebo dokonca parkour krúžok, opäť sa nebojte nás kontaktovať, keď vás bude viac určite spolu niečo vymyslíme.