Napísal: Tomáš Novák

Zverejnené: 21. 05. 2018


Práca s deťmi je jednou z najkrajších prác vôbec. Je úžasné vidieť ako sa niekto pod vašim vedením učí novým veciam, zlepšuje sa a jeho schopnosti, tréning od tréningu, rastú. Ak sa aj ty chceš stať parkourovým trénerom, radi ťa prijmeme medzi nás. Nemusíš byť žiadny parkour majster (no základy by si už mal mať), o kompletné vyškolenie parkourových schopností sa postaráme my, od teba požadujeme len disciplínu a chuť učiť sa novým veciam.

Čo robí tréner?

Tréner je niečo ako učiteľ, v našom prípade učiteľ parkouru. Úlohou trénera je naučiť svojich zverencov potrebným znalostiam z oblasti parkouru. Vytvoriť na tréningoch, workshopoch a campoch príjemnú atmosféru a, samozrejme, dohliadať na bezpečnosť a slušné správanie všetkých účastníkov. Parkourové krúžky prebiehajú raz týždenne v trvaní 55 minút, workshopy sú jednodňové podujatia, ktoré trvajú 6 hodín, organizované zväčša cez víkend, no a campy alebo tábory sú niekoľkodňové akcie, ktorých hlavnou témou je opäť parkour a jeho tréning.

parkour tréner

Chcem sa stať trénerom, čo mám urobiť?

Napíš niečo o sebe, svojom vzťahu k športu a k deťom a spolu so svojím životopisom pošli na novak@parkour.sk. My sa ti ozveme s konkrétnou ponukou v tvojom okolí. Dostaneš ku sebe licencovaného trénera, ktorý ťa naučí, prípadne doučí, všetko čo potrebuješ vedieť. Poskytne ti množstvo materiálov, kde sa dočítaš zaujímavé veci o tom, ako sa stať čo najlepším trénerom. Na niekoľkých najbližších akciách sa staneš jeho asistentom, aby si mohol sledovať jeho prácu a učiť sa. Neskôr dostaneš svoje vlastné trénerské úlohy, ktoré budeš mať za úlohu splniť.

To, ako dlho bude tvoj výcvik trvať, je len na tebe. Ak budeš aktívny, rýchly a svedomito sa pripravovať, môžeš sa za veľmi krátku dobu prepracovať na trénerskú prípadne až manažérsku pozíciu.

Koľko zarába tréner?

Práca s deťmi je síce nádherná, no veľmi dobre vieme, že vie byť aj poriadne náročná. Ponúkame ti preto 5-23€ na hodinu, plat sa odvíja od tvojich schopností a trénerských zručností.

Parkour to nie je len šport, parkour je životný štýl a práve trénerstvo parkouru ti dá dostatočnú voľnosť nato, aby si mohol robiť to čo ťa baví a nemusel chodiť do nudnej práce len preto, aby si sa uživil.